Genç Değirmen, Orta Asya’da başarılı serüvenine devam ediyor.

Değirmen teknolojileri sektörünün önde gelen temsilcilerinden Genç Değirmen Özbekistan’da bugüne kadar 55’e yakın anahtar teslim proje kurulumunu tamamlamış, yaklaşık 25 işletmeye makine ve ekipmanları ile büyük kapasiteli silolar kurmuştur. Genç Değirmen Özbekistan’da bulunan şubesi ile satış ve sonrasındaki destek aşamasında yatırımcısının ihtiyacına yönelik çözümler üretmekte ve kaliteli hizmet ile ürünlere ulaşmasını sağlamaktadır.

Genç Değirmen şimdi ise Özbekistan’da yüksek kapasiteli yeni bir anahtar teslimi değirmen projesine imza atarak Orta Asya’da başarılı serüvenine devam ediyor. Günlük 750 ton buğday işleme kapasiteli çelik konstrüksiyon anahtar teslimi un değirmen projesi için Genç Değirmen ile Admiral Group LLC arasında önemli bir sözleşme imzalandı.

Genç Değirmen, Özbekistan’da uzun yıllardır un ticareti alanında faaliyet gösteren Admiral firmasına 2018 yılında günlük 200 ton buğday işleme kapasitesine sahip anahtar teslimi değirmeni başarıyla teslim etmesinin ardından 2019 yılında da 5 ton/saat kapasiteli yem tesisini devreye aldı. Bu başarılı projelerden sonra 2021 yılı içerisinde de 750 ton buğday işleme kapasiteli yeni bir üretim hattını devreye almak üzere Genç Değirmen ve Admiral Group LLC arasında gerekli imzaları atıldı.

Admiral Group LLC firma yönetimi yeni yatırım ile ilgili şu sözleri paylaşmıştır: ”2021 yılında faaliyete geçecek olan fabrikamızda 100 kişinin istihdam edilmesi planlanmaktadır. Fabrikamızda Kazakistan'dan ithal edilen buğdaydan kaliteli un ve unlu mamuller yapılacak. Bu proje, Orta Asya'da benzersizdir. Sadece şehrimiz ve bölgemiz için değil, tüm Özbekistan için de önemlidir.”

 “MALİYETTEN TASARRUF”

Tesiste tam kapasite otomasyon sistemi ile yatırımcının, işletme maliyetlerden tasarruf sağlanması hedeflenmektedir. Sektöründeki en güncel teknolojileri barındıran, işletme maliyetlerini minimize eden bakım süresi ve maliyeti konusunda benzersiz bir tesis talebiyle, Genç Değirmen’e başvuran Admiral Group yönetimi düşüncelerini: “Bu konudaki tercihimiz Genç Değirmen oldu. Bu modern tesis bizi bölgemizde lider konuma taşıyacaktır,” şeklinde ifade ediyor.